• Súkromné centrum voľného času je privátne školské zariadenie zamerané na mimoškolské (športové, umelecké, technické, jazykové ... ) aktivity detí základných, stredných škôl a detí predškolského veku.

SCVČ bolo zapísané Ministerstvom školstva SR d">Kde nás nájdete?
        SCVČ pôsobí na sídlisku Nad Jazerom v budove bývalej Základnej školy na Galaktickej ul. č. 9 v Košiciach.

Obsahová náplň SCVČ :
        1. výchovno-vzdelávacia činnosť,
        2. záujmová a rekreačná činnosť,
        3. organizovanie olympiád, ktorých vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva SR.
        4. rozvoj špecializovaných činností a programov orientovaných na prevenciu.

Realizácia obsahovej náplne v praxi:
        a/ pravidelná záujmová činnosť v záujmových útvaroch,
        b/ jednorázové a cyklické podujatia pre školy a verejnosť,
        c/ prázdninové aktivity – detské letné a prímestské tábory.

Prioritným cieľom SCVČ je zachovať pozitívne ovplyvňovanie detí a mládeže neustálym skvalitňovaním úrovne ponúkaných činností.
        Viesť ich k užitočnému využívaniu voľného času, dať väčší priestor novým aktivitám rodičov s deťmi.
        Poskytovať odbornú pomoc k problematike voľnočasových aktivít, podporovať entuziazmus a aktivity mládeže, využívať informačné a komunikačné technológie predovšetkým na propagáciu činnosti.

V súčasnosti prebiehajú aktivity mimoškolských záujmových útvarov v stredisku:
        1. SCVČ Galaktická 9
        2. SZŠ,SG Dneperská 1 - elokované pracovisko

Záujmové útvary vedú pedagogickí pracovníci elokovaných pracovísk, resp.externí pracovníci.

Čo Vám ponúkame ?

1. Veľká telocvičňa s príslušenstvom (zrekonštruované sociálne zariadenia a šatne).